زهرا (1394/10/09)
سوال : سلام چه راه هایی برای چند روز جلو انداختن قاعدگی هست ؟

جواب : سلام قاعدتا خوردن گیاهان قاعده آور می تواند چنین کاری انجام دهد. ولی تأخیر قاعدگی عمدتا نشانه تغییرات مزاجی است که نیاز به بررسی توسط درمانگر مجرب دارد. گیاهان قاعده آور در بخش آموزش سایت معرفی شده اند.


اسماعیل (1394/10/09)
سوال : سلام خسته نباشید مدت چند روز است که در دهان احساس ترش مزه دارم وروی زبان وسط بار سفید مایل به سبز دارم مدت ١٠ روزکه انتی بیوتیک بدلیل عفونت ریه وسینوس مصرف میکنم ولی الان ٢روزه که تمام شده میخواستم دلیل ترش شدن دهان را بدانم دو ضمن مزاج.گرم احتمالا تر هستم

جواب : سلام یک قاشق سوپخوری خاکشی در یک لیوان اب گرم به مراه تکه ای نبات به صورت ناشتا مصرف کنید. از پرخوری نیز پرهیز کنید. برای درمان اساسی مزاجعه به درمانگر مجرب ضروری است.


فرزانه (1394/10/09)
سوال : با سلام خانمی ۴۸ساله هستم کف پاهام مخصوصا سینه پاهام بشدت درد میگیره یابعد از خواب شبانه صبح پاشنه پاهام درد میکنه رارفتن کم سخت میشه بعد چنددقیقه به حالت نرمال برمبگرده لطفا بفرمایید چه کاری بتید انجام بدهم در ضمن یک لکه سیاه پهنی در بین دو کتفم وجودداره ورویزبانم بسیارسفیدمیباشد از لطف شما بسیار سپاسگزارم

جواب : معمولا در افراد با رطوبت بالا این اتفاق می افتد. برای درمان اساسی مراجعه به درمانگر محرب ضروری است. علی ای حال روغن مالی پایین تنه با ترکیبی از روغن بادام شیرین و بابونه، حنا گذاشتن پاها، مالش بدن و پاها و تعریق متعادل روزانه به بهبود کمک کمی کند. از نظر کمبود ویتامین دی و کلسیم نیز باید بررسی کنید.


اعظم (1394/10/09)
سوال : سلام ضمن عرض خسته نباشید 36 سال سن دارم طبع گرم و خشک تعریق بیش از حد به کرات به سوزش و درد مجاری مبتلا میشوم به متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کرده ام و ایشان توصیه به مصرف مایعات زیاد و پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب و فضاهای گرم نموده اند. میخواستم بدانم آیا راهی برای کاهش دفعات ابتلا و یا درمان قطعی وجود دارد؟ با تشکر

جواب : سلام از مصرف غذاهای تند و شور و سرخ کرده و پرچرب و چرب و شیرین به ویژه در فصول گرم کم کنید. شربت زرشک و آلبالو و آبلیمو و سکنجبین مصرف کنید. هر روز تعدادی برگه زردآلوی خیسانده مصرف کنید.


مهام (1394/10/09)
سوال : با سلام برای کلیه چه داروی گیاهی خوبه من به شدت با یک کم سرما کلیه هایم درد میگیرد. طبعم سرد وتر است؟

جواب : سلام نارگیل تازه بگیرید و پودر کنید و با شکر مخلوط کنید و روزانه یک تا دو قاشق سوپخوری از آن میل کنید. مربای شقاقل نیز همین خاصیت را دارد.


شیرین (1394/10/09)
سوال : من دختری 27 ساله هستم که ابتدا و انتهای پریودی دارای لکه بینی هستم و دارای موهای زائد هستم. برای درمان لکه بینی الان حدود 25 روز هست که روزی یک لیوان جوشانده رازیانه میخورم که در اولین پریودی بعد از 15 روز استفاده خاصیت خودش رو نشان داد و تنها روز اول پریودی لکه بینی داشتم.درخواست راهنمایی از شما برای از بین بردن دائمی موهای زائد دارم؟ اگه میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید. ممنون

جواب : سلام حکیم جرجانی در این زمینه ذکر کرده که چنین فردی پیوسته هلیله‏ زرد یا هلیله‏ کابلى در دهان نگه دارد و بمکد و کسی که مزاجش میل به سردى دارد مصطکى و هل بجود و جوزبوا در دهان نکه دارد بمکد و عنبر بوییدن نیز مفید است. همچنین کفک دریا با لعاب اسفرزه بسرشد و بعد از کندن موهای زائد محل رویش را با این ترکیب ماسکه کند تا موضع مو سرد و خدر شود و مو برنیاید. علی ای حال پاکسازی بدن بهترین و مهمترین گام در هر دمان است که بهتر است پیش درمانگری مجرب انجام بگیرد.


فرم ثبت سوال

* موارد ستاره دار الزامی است