راه درمان تهوع در دوران بارداری چیست؟

دکتر ناصر رضایی پور درباره تدابیر بارداری اظهار داشت: در بی اشتهایی، قیِ و تهوع در دوران بارداری ، باید فم (دهانه) معده را تقویت کرد که مصرف داروهایی که به صورت موضعی موجب تقویت فَم معده می شود, مناسب است.

داروی مقوی فَم یا دهانه معده در زنان باردار
دکتر ناصر رضایی پور ،متخصص طب سنتی ایران گفت: در کتاب مروری بر کلّیت طب سنتی آمده است که “به” و خرمای نرسیده را بکوبند و به روی دهانه معده به صورت ضماد قرار دهند, در صورت وجود نفخ و دل درد، بهتر است, بذر کرفس و رازیانه نیز اضافه شود.
رضایی پور افزود: مواد قابض و خوشبو مانند “به” برشته شده و همچنین ماساژ دست ها و پاها و نگه داشتن دانه انار و برگ نعناع در دهان نیز برای رفع بی اشتهایی، تهوع و قیِ دوره بارداری مفید است.
وی اضافه کرد: بی اشتهایی، تهوع و استفراغ یکی از معضلات دوران بارداری است. به زنان باردار توصیه می شود که از مصرف غذاهای بسیارچرب و بسیارشیرین پرهیز کرده و آرام آرام مسافت کوتاهی را پیاده روی کنند.

پیاده روی اشتهای زنان باردار را باز می کند
رضایی پور ادامه داد: پیاده روی اشتها را باز می کند و از بروز حالت تهوع و استفراغ زنان باردار جلوگیری می کند، همچنین ورزش سبک برای زنان باردار مناسب است؛ ولی ورزش و حرکات شدید و پریدن، ممکن است موجب سقط جنین شود.
این  متخصص طب سنتی ایران بیان داشت: تپش قلب در دوران بارداری بیشتر به سبب مشکلات فَم معده است که جرعه جرعه نوشیدن آب گرم و ورزش سبک برای رفع تپش قلب توصیه می شود.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است