قرآن می تواند در توسعه علم پزشکی موثر باشد

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حمید محمدی، پنجشنبه در آیین پایانی همایش نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی افزود: این کتاب آسمانی با منشاء الهی غیربشری خود قادر است به عنوان منبعی الهام بخش در تولید و توسعه علم پزشکی بخصوص بهداشت و درمان تن و روان موثر باشد.

وی با بیان اینکه در پرتو قرآن با تولید فرضیه بین اجزا و ابعاد بدنی و روانی انسان می توان نسخه های درمانی و شفابخش نیز ارائه داد، اظهار کرد: این امر با تعامل و ارتباط گیری روش مند استادان با گزاره های علمی قرآن میسر است.
وی افزود:‌ تعامل استادان و صاحبنظران علوم پزشکی با دانشمندان قرآنی علاوه بر اینکه باعث گشایش افق های جدیدی در عرصه های علمی می شود موجب خرافه زدایی از سطح اجتماع، اقبال عمومی و نیز نخبگان به قرآن و تعالی وجاهت جامعه پزشکی می شود.
دبیر شورای فرهنگ قرآنی ادامه داد: خدا برای قرآن 2 شأن مهم حیات بخشی و شفابخشی قائل شده است و پزشکی نیز در پرتو همین فرهنگ قرآنی مظهر حیات و شفای الهی است و کمال این دانش نیز تخلق به این 2 ویژگی است.
حجت الاسلام محمدی گفت: پزشک و پزشکی بر اساس همین تفکر قرآنی از مظاهر و تجلیات حیات و شفای الهی است و پزشک مجرا و تجلی گاه تحقق شفابخشی و حیات بخشی خدا برای احیا و استشفای فرد و جامعه اسلامی است.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: جایگاه و مرتبه معنوی و بلندی که اسلام برای پزشکی قرار داده است در هیچ مکتبی دیده نمی شود از این جهت در پرتو تعالیم قرآنی و اسلامی است که جامعه پزشکی از دیرباز و در ادوار مختلف تمدن و جوامع اسلامی به عنوان گروه شاخص و مرجع شمرده شده است.
همایش نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی، به مدت 2 روز از سوی دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با مشارکت جامعةالمصطفی العالمیة، دانشگاه فردوسی و دفتر تبلیغات اسلامی مشهد در تالار ابن سینای این شهر برگزار شد.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است