«نضج فضولات» در بدن چگونه انجام می‌شودمتخصص طب سنتی ایران گفت: از دیدگاه حکمای طب سنتی برای دفع فضولات و مواد زائد از بدن مقدماتی لازم است مثلاً موادی که رقیق هستند باید غلیظ‌تر شوند و مواد غلیظ نیز باید رقیق شوند تا قوام معتدلی به خود بگیرند، به این فعالیت‌ها نضج فضولات می‌گویند.


 


به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر محمد انصاری‌پور درباره کمیت و کیفیت غذا اظهار داشت: کمیت غذا یعنی مقدار غذایی که سبب احساس سنگینی در معده و مشکل در تنفس نشود و در افراد مختلف متفاوت است اما بهتر است در وعده شام، غذا کمتر خورده شود البته نه در حدی که نیمه‌شب با گرسنگی بیدار شویم.


 


وی افزود: کیفیت مناسب غذا یعنی اینکه غذا دیر‌هضم و مواد خام آن زیاد نباشد، ترکیب ناسازگار مثل شیر و ماهی یا ماهی و تخم‌مرغ، غذای زود‌هضم و دیر‌هضم و غلیظ نداشته باشد مثل ماکارونی و قارچ, در این صورت خواب راحتی برای فرد صورت می‌گیرد و تولید خلط صالح در بدن به‌خوبی اتفاق می‌افتد.


 


این متخصص طب سنتی ایران تصریح کرد: هضم درست سبب تولید خلط مناسب یا صالح برای بدن می‌شود و این خلط مناسب می‌تواند در تغذیه و ترمیم اعضاء مصرف شود, در صورتی که هضم ناقص باشد علاوه بر اینکه خلط مناسبی تولید نمی‌شود، فضولات یا مواد زائد بیشتری نیز در بدن تولید می‌شود که بدن از عهده دفع آنها برنمی‌آید؛ این دو عامل یعنی تولید خلط نامناسب و تجمع سموم در بدن بروز بیماری‌ها را رقم می‌زند و قبلاً گفته شد که دو رکن مهم سلامتی داشتن هضم درست و دفع کامل فضولات است.


 


دکتر انصاری‌پور یادآور شد: از دیدگاه حکمای طب سنتی برای دفع فضولات و مواد زائد از بدن، مقدماتی لازم است مثلاً موادی که رقیق هستند باید غلیظ‌تر شوند و مواد غلیظ نیز باید رقیق شوند تا قوام معتدلی به خود بگیرند به این فعالیت‌ها در بدن، نضج فضولات گفته می‌شود.


فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است