جاهلان واکسن زدن را کار صهیونیست‌ها می‌دانند!

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در همایش بین‌المللی کودکان که امروز در مرکز طبی برگزار شد، با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه بهداشت در چهار سال گذشته انجام شده است ، گفت: در جامعه ما همه می‌خواهند محبوب باشند و برایشان صلوات بفرستند
 
وی به برخی تبلیغات سوء در زمینه واکسن اشاره کرد و گفت: برخی افراد می‌گویند که واکسن کار صهیونیست‌هاست و سازمان بهداشت جهانی دست نشانده آنهاست. واقعا جای تعجب دارد که در قرن 21 در کشوری که تمدن چند هزارساله دارد، از این صحبت‌ها می‌شود. حیرت من از همکاران شماست. حیرت من از دکتر ولایتی و مرندی است. مگر مراجع و مقام معظم رهبری نوه‌هایشان را واکسن نمی‌زنند، چرا راحت از کنار این مسائل می‌گذریم.
 
وزیر بهداشت ادامه داد: فردی می‌آید می‌گوید مسواک نزنید و جالب است که مسواک را کاری صهیونیستی می‌دانند و شاهد می‌آورند که حیوان‌ها مسواک نمی‌زنند و دندان‌هایشان سالم‌تر از انسانهاست.
 
هاشمی گفت: تعجب من این است که کسی که لباس پیغمبر تنش است می‌آید و هرچه می‌خواهد علیه پزشکی می‌گوید و هیچ‌کس صدایش در نمی‌آید، اما باید در این مسائل همه حرف بزنند و روشنگری کنند و اجازه ندهیم از کم اطلاعی مردم سوء استفاده شود.
 
قوه قضاييه در برخورد با سوء استفاده گران از دین حساسیت كمترى دارد
 
وی با بيان اينكه من به سهم خودم در خفا تلاش كردم تا با افرادى كه با لباس پيغمبر و به اسم دين به سلامت مردم آسيب مى زنند، مقابله شود، گفت: متاسفم كه قوه قضاییه در برخورد با سوء استفاده گران از دین و آسیب به سلامت مردم حساسیت كمترى دارد، ما فقط در بخش هايى كه به قدرت مربوط است شاخک هايمان خوب عمل مى كند، در حالى كه دين چيزى جز رفتار و اخلاق نيست.
 
وزیر بهداشت افزود: اميدوارم جامعه پزشکی که با مردم سر و کار دارد به تکلیف و وظیفه خود عمل و با مردم صحبت کند، زيرا پس از خدا سلامت مردم به عهده آنهاست.
 
هاشمی ادامه داد: جامعه پزشكى به خصوص گروه هايى كه با كودكان به عنوان عزيزترين ايرانيان سر و كار دارند مکلفند تا با مسائلى كه سلامت مردم را به خطر مى اندازد مقابله كنند و اين يکك تكليف است، وقتی جامعه پزشكى عرصه را خالی می کند جاهلان و افرادی که به دنبال سوء استفاده از مردم هستند و هر طور دلشان بخواهد، جولان می دهند و به سلامت مردم آسیب می زنند.
 
وی با بيان اينكه مایه تاسف است که برخی سوء استفاده گران به اسم خدا، دين، پيغمبر و ائمه هر خواطيرى را رواج مى دهند، عنوان كرد: هيچ كس حرفى نمى زند، حوزه های علمیه، روحانیت و دستگاه قضا نيز در مواردى كه به سلامت مردم مربوط می شود، حرفى نمى زنند و حساسیت بیشتری نشان نمى دهند.
 
وزیر بهداشت ادامه داد: اگر جامعه پزشكى سكوت كند اين ترس وجود دارد كه اين سوء استفاده ها ادامه پيدا كند.
 
 

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است