کبد چرب حالتی برگشت‌پذیر از تجمع واکوئول‌های چربی در سلول‌های کبدی و التهاب کبد است. مجموعه‌ای از عوامل باعث رسوب مزمن چربی در کبد و التهاب و نارسایی مزمن در کبد می‌شوند و کبد چرب به دو گروه عمده تقسیم می‌شود:

- ‌کبد چرب الکلی که ناشی از مصرف طولانی مدت الکل می‌باشد و جنسیت و نژاد در این مساله دخیل هستند که آسیایی‌ها بیشتر مستعد آسیب ناشی از مصرف الکل و ایجاد کبد چرب الکلی هستند و این بیماری در خانمها بیشتر از آقایان شایع است.

- کبد چرب غیرالکلی که در جامعه ما شیوع بیشتری دارد، و عوامل زیادی که بسیاری از آنها جنبه ژنتیکی دارند در بروز این نوع کبد چرب موثرند، مطالعات نشان داده عوامل زمینه ساز دیابت و بیماریهای قلبی و برخی بیماریهای متابولیسم با بروز کبد چرب غیرالکلی در رابطه است.

شناخته شده‌ترین روش برای درمان کبد چرب ورزش همراه با کاهش وزن است و حتی دیده شده در بیمارانی که کاهش وزن نداشته‌اند، ورزش نقش مهمی در بهبود کبد چرب را داشته است.

فایل ضمیمه فایلی تصویری از صحبتهای دکتر کردافشاری است حاوی پیشنهاداتی از طب سنتی جهت درمان کبد چرب. برای دانلود و مشاهده این فیلم عبارت آبی رنگ زیر را کلیک کنید. یا در صورت پیغام خطا کلیک راست نموده و گزینه save link as را انتخاب کنید.

فایل های پیوست

Thumbs.db

kabede charb.flv

نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است