خورش شش انداز

مواد لازم: روغن، پیاز، شکر، تخم مرغ، آب.

دستور طبخ:

پیازداغ فراوان خوشرنگ درست کرده، شکر به اندازه در آب حل کرده در آن ریخته پیازداغ ها را در آن بپزند و موقع برداشتن براى هرنفر دو تخم مرغ را شکسته داخل نموده براى چند دقیقه در ظرفش را بگذارند که حاضر می شود. این خورش خوشمزه و لذیذ است و زود آماده می شود.

تخم مرغ آن به مقدار لازم و اشتهاى خورندگان ریخته می شود و دو تخم مرغ براى هر نفر شرط کلى آن نمی باشد، همچنین مایه این خورش چون پیازداغ آن است براى هر نفر یک پیاز حساب بکنند، شربت قند آنرا نیز براى هر سه نفر یک استکان شربت قند بحساب آورند. اگر بخواهند می توانند در شربتش هم کمى زعفران بزنند.

خورش هویج

مواد لازم: گوشت، روغن، هویج (اگر هویج قندى باشد بهتر است) پیاز، سرکه، قند، فلفل زردچوبه، نمک.

دستور طبخ:

پیازداغ از معمول زیادتر درست کرده نیمه رنگ که شد گوشت تکه تکه کرده را در آن چرخ داده بى نمک بپزند. «اگرچه هر گوشت را جهت زودتر پخته شدن نباید اول نمک بریزند.» نیم ساعت به برداشتن هویج آنرا که تمیز کرده و شسته خرد نموده ریخته، فلفل زردچوبه نمکش را با سرکه و قند به اندازه که بچشند نیز ریخته جا بیندازند. یعنى یکى دو هم زده آتشش را ملایم تر کنند تا بحال خود جوشیده دست به هم بشود. اگر هویج فرنگى می ریزند باید زودتر بریزند که این هویج دیرتر پخته می شود. این خورش آب نباید داشته باشد، بلکه باید مواد آن در آب روغن قل بخورد و بهتر است که مزه اش نیز میل به لب شیرینى بکند.


منابع

جعفر شهری باف، طهران قدیم، ج‏1، نشر معین(1383)

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است