آشنایی با هومیوپاتی-7

«هزینه های درمانی هومیوپاتى»

سؤال: ویزیت یک پزشک هومیوپات معمولاً چقدر است؟

پاسخ: به طور کلى در تمام دنیا ویزیت پزشکان هومیوپات 2 تا 4 برابر پزشکان آلوپات مى باشد. علت این امر وقت بیشترى است که پزشک هومیوپات مجبور است براى بیمار خود صرف نماید و خیلى از موارد پیش مى آید که جدا از آن جلسه ویزیت، پزشک هومیوپات مجبور است پرونده بیمار خود را بررسى بیشترى نماید و یا چندین بار مشاوره تلفنى در بین دو ویزیت خود داشته باشد.

س: آیا از دید شما هومیوپاتى روش درمانى مقرون به صرفه اى است؟

پ: بله. حتماً، بنابه دلایل زیر:

1. در هومیوپاتى از تست هاى پاراکلینیکى مانند آزمایش ها و عکس ها تا حدامکان پرهیز مى گردد. در حالى که در پزشکى رایج عمدتاً تشخیص ها براساس این موارد مى باشند. به عبارت دیگر در پزشکى رایج عکس ها و آزمایش ها درمان مى شوند ولى در هومیوپاتى بیمار، چرا که حتماً با این جمله زیاد مواجه شده اید که «آزمایش ها و عکس هاى شما سالمند و شما بیمارى اى ندارید.» در حالى که بیمار از دردها و مشکلات خاصى رنج مى برد. ولى در هومیوپاتى اساس درمان همین احساسات و رنج ها مى باشند و معمولاً بعد از درمان هومیوپاتى مى بینیم که مشکلاتى که فرد در آزمایش هاى پاراکلینیکى خود دارد نیز همگى نرمال مى گردند.

2. هزینه داروهاى هومیوپاتى به هیچ وجه قابل مقایسه با هزینه داروهاى پزشکى رایج نمى باشد و بسیار ارزان تر از آن است. لازم به ذکر است که در ایران فعلاً از آنجایى که داروخانه هومیوپاتى موجود نمى باشد، هزینه هاى دارویى در مقدار ویزیت لحاظ شده است.

3. از آنجایى که در هومیوپاتى مى توان با دارو، بسیارى از مشکلاتى را که در پزشکى رایج برایشان عمل جراحى در نظر گرفته شده است حل و فصل کرد، لذا هزینه هاى جراحى بیمار بسیار تقلیل مى یابند به عنوان مثال فیبروم هاى رحمى اى را که در پزشکى رایج حتماً باید جراحى کرد، مى توان با داروهاى هومیوپاتى برطرف نمود و از این دست هستند: کیست هاى پستان، کیست هاى تخمدان، آپاندیسیت، سنگ هاى کلیه، زگیل ها، زخم هاى معده، بواسیرها، شقاق ها، پولیپ ها، مشکلات تیروئید، آبسه ها و... .

4. از آنجایى که در پزشکى رایج براى بسیارى از دردها و ناراحتى ها درمان قطعى اى وجود ندارد و تنها به کنترل آن بیمارى اکتفا مى شود، در درازمدت هزینه هاى درمانى بیشتر از هزینه هاى پزشکى هومیوپاتى خواهند بود مثال هاى این مورد عبارتند از فشارخون، سردردها و... .

5. بعد از مصرف داروهاى هومیوپاتى معمولاً مقاومت بدن نسبت به بیمارى هاى مختلف حاد یا مزمن بالاتر مى رود به طورى که این جمله را بسیارى از بیماران عنوان مى کنند که من از موقعى که درمان هومیوپاتى را شروع کرده ام به ندرت سرما خورده ام و لذا به این طریق نیز هزینه هاى درمانى بیمار کمتر مى گردند.

6. در پزشکى رایج شما براى هر جزء از بیمارى خود (که از دید هومیوپاتى در واقع همه آنها یک بیمارى مى باشند) باید به یک متخصص مراجعه کنید یعنى مثلاً باید اگزماى خود را پیش متخصص پوست، آسمتان را پیش متخصص ریه و معده درد خود را پیش متخصص گوارش و اضطرابتان را پیش یک روان پزشک ببرید. در حالى که یک پزشک هومیوپات از تمام بیمارى هاى شما و جزئیات آنها پرس و جو مى کند و براى تمام آنها تنها یک دارو تجویز مى نماید. احتمالاً این جمله را مکررا از پزشکان متخصص شنیده اید که «فقط یک مشکل خود را که مربوط به تخصص من است عنوان نمایید و بیمارى هاى دیگر شما اصلاً به من مربوط نیست!!»

س: آیا درآمد پزشک هومیوپات زیاد است؟

پ: از میان گروه پزشکى شاید بتوان گفت که پزشکان هومیوپات جزء کم درآمدترین آنها مى باشند چرا که اولاً تعداد بیمارانى که آنها مى توانند در روز ویزیت نمایند، بسیار محدود مى باشد چرا که باید وقت زیادى را براى هر بیمار صرف کنند و در ثانى از دریافت حق العمل براى جراحى هاى کوچک و سرپایى نیز محرومند، چرا که سعى مى کنند این موارد را با دارو و نه چاقو برطرف نمایند.


منابع

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است